Atpakaļ

slide 1
Image Slide 2
Konstrukcijas izveide
Image Slide 1
PITSTOPS noslēguma stadijā
Prototips dabā, pagalmā
Prototips dabā, pagalmā
Prototips dabā, pagalmā
Prototips lietošanas izskatā
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow


Kas tas ir?

Suņu padzeršanās konstrukcija, kas izmantojama parkos, māju pagalmos un dažādās pastaigu takās. Tā izmantojama dažāda izmēra suņiem, lai remdinātu slāpes. Šobrīd vasarā parkos nav pieejamas šādas iespējas. Kā zināms siltajos mēnešos tas ir ļoti svarīgi, lai arī suns uzņemtu šķidrumu. Bieži cilvēki sporto kopā ar saviem mīluļiem, bet padzerties, kad sunītis ir saskrējies nav iespējams.

Darba gaita

Ideja

1.Tika apzinātas un izvērtētas dzīvnieku nepieciešamības.
2.Izvēlēta nepieciešamība, kas mums likās svarīga.
3. Veikta materiālu izpēte darba izstrādei.

Risinājums

Prototipu izgatavoju no plastmasas konstrukcijām, kurām pievienoju metāla bļodiņas. Izstrādes procesā izmantoju nazi, urbi un karsto līmi.
1. Dabā konstrukcija tiks izgatavota no metāla.
2. Pamatnē būs iestrādātas 2 dažāda izmēra gumijas pogas, uz kurām uzkāpjot pagriezīsies bļodiņas uz augšu, uzpumpēsies ūdens un sāks līt bļodā. Lielā izmēra poga ir paredzēta lielajai bļodiņai (lielajiem suņiem), mazā - mazajai (mazajiem suņiem).
Pēc 3min. bļodiņa pagriezīs atkal otrādi un atlikušais ūdens izlīs. Tas tāpēc, lai tajās nestāv neizdzertais ūdens, nesakrīt dažādas lapas un zari, kas varētu sākt bojāties.

Pārbaude

Testēšanu veicu ar savu sunīti Kriksi.
Analīze.
1. Rudenī ir grūtāk veikt secinājumus, jo suns nav tik aktīvs uz dzeršanu. Tas vairāk izmantojams siltajos mēnešos.
2. Konstrukcija ir noteikti jātaisa no metāla, lai ir izturīgāka.
3. Pēc izmēra ir ļoti ērta, patīk, ka bļodiņa ir noliekusies kā lapiņa uz leju, tas mudina sunīti painteresēties, kas tajā ir.Žūrijas komentārs

Projekta vērtējums - Liene Jākobsone, dizainere, žūrijas komisijas priekšsēdētāja:

1. Uzlabojuma ideja un funkcionalitāte, atbilstība konkrētā mājdzīvnieka vajadzībām

Oriģināla ideja. Īpaši uzteicams tas, ka autore izvēlējusies risināt problēmu, kas aktuāla daudziem, ne tikai vienam konkrētam mājas mīlulim. Labi, ka attiecīgi padomāts arī par dažāda izmēra suņiem, kā ari par to, lai ūdens nesastāvētos un nepiebirtu ar gružiem. Atjautīgi atrisināts ūdens padeves mehānisms – tas ir intuitīvi lietojams, turklāt sākumā sunītim pogu piespiest var palīdzēt saimnieks ar savu kāju, un vēlāk jau to var iemācīties darīt arī pats suns.

2. Darba secīga izstrāde (izpēte, idejas izstrāde, testēšana) un apraksts

Darba secība atbilst pareizam dizaina procesam. Vispirms ir apzinātas problēmas, no kurām izvēlēta tāda, kas šķiet patiešām nozīmīga un risināma. Pēc tam veikta izpēte un prototipēšana, ka ļāvusi nonākt pie funkcionāla, ergonomiska un estētiska risinājuma. Risinājums ir arī testēts, talkā saucot autores pašas mājdzīvnieku. Process saprotami atspoguļots aprakstā un fotoattēlos.

3. Konkursam iesūtīto materiālu kvalitāte

Konkursam iesūtītais materiāls ir izsmeļošs – gan tekstā, gan pievienotajos fotoattēlos un video ir iespējams izsekot līdzi autores iecerei no idejas līdz pat tās realizācijai un pārliecināties par darba tapšanas gaitu.