skolassomaPiedāvājam programmas "Dizains pilsētā" un "Pilsēta atdzīvojas: radošie kvartāli" tiešsaistē Zoom platformā. Šī programma ietilpst iniciatīvas "Latvijas skolas soma" piedāvājumā un ir īpaši pielāgota attālinātās mācīšanās apstākļiem. Aktīvā nodarbībā skolēni veidos izpratni par radošiem kvartāliem un to nozīmi pilsētvidē. Skolēni diskutēs par labu dizainu, vērtēs reālus dizaina piemērus vai domās idejas par iespējas savai nākotnes uzņēmējdarbībai. Nodarbības formāts: prezentācija, video filma, tiešsaistes diskusija, jautājumi un atbildes uz jautājumiem čatā, aptauja, darbs grupās, grupu darba prezentācijas, uzdevumi tālākai dizaina iepazīšanai. Pirms nodarbības: skolēni sagatavo mutiskas atbildes uz iepriekš saņemtiem jautājumiem par tēmu. Atbildes tiks izmantotas nodarbības iepazīšanās fāzē un aptaujā, kuras rezultāti tiks apkopoti nodarbības beigās.

Kā tas notiek?

1. Skolotājs vai koordinators sazinās ar mums, uzrakstot e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. savas vēlmes - audzēkņu vecumu, skaitu, vēlamo nodarbības laiku (ieteicams - vairākus variantus). Lūgums ērtākai saziņai norādīt arī tālruņa numuru.

2. Sazināmies ar skolotāju (koordinatoru), lai vienotos par nodarības laiku, precizējam detaļas par nodarbības atbilstību skolēnu mācību vajadzībām, viņu sagatavotībai un vecumam.

3. Sagatavojam un nosūtām rēķinu apmaksai. Dalības maksa: līdz 20 skolēnu lielai grupai 100 eiro; par katru nākamo skolēnu + 5 eiro. 

4. Sagatavojam un nosūtām skolotājam e-pastā jautājumus, kas pirms tiešsaistes nodarbības klasei kopīgi jāapspriež.

5. Nosūtām zoom tiešsaistes nodarbības ID kodu un norunātajā laikā "tiekamies" ~60 minūšu ilgā nodarbībā, kurā iepazīstināsim skolēnus ar radošo kvartālu ideju un to nozīmi pilsētvides attīstībā, aplūkosim attēlus, noskatīsimies video materiālus par Miera ielas un Tallinas ielas Rīgā radošajiem kvartāliem. Skolēni tiks aicināti darboties grupās, apspriežot konkrētus jautājumus. Diskutēsim tiešsaistē, tāpēc lūgums pieslēgties ar iespēju izmantot mikrofonus un kameras. Papildus izmantojosim čatu. 

6. Pēc nodarbības nosūtām skolotājam darba materiālus - grupu darba kopsavilkumu vai ierakstu, čata pierakstus. Skolotājam ir iespēja izmantot nodarbībā veiktās iestrādes tālākā mācību procesā.

Sākotnēji pētniecisko maršrutu izstrāde notikusi apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanas projekta "Pētām arhitektūru un dizainu Miera ielā!" ietvaros, ko atbalstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Nodarbību materiāls ir papildināts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Katru nodarbību izstrādājam atsevišķi, ņemot vērā skolēnu vecumu, skaitu, paredzamos laikapstākļus, kā arī konkrētu specifiku, ja vien skolotājam ir interese sadarboties. Lūdzam skolotājus noformulēt savas vēlmes, rakstot mums e-pastā, lai varam sagatavot vispiemērotāko nodarbības variantu tieši jūsu skolēnu vajadzībām.

Ja interesē piedāvājums, lūgums sazināties: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pa telefonu pieteikumus nepieņemam.