Lejuplādēt 2021. gada konkursa nolikumu (pdf)


1.Konkursa mērķis
Konkursa “Dizaina darbi” mērķis ir rosināt skolēnus iepazīt dizainu un izmēģināt savus spēkus dizaina idejas radīšanā un dizaina projekta izstrādē. Dot iespēju skolēnam gūt pieredzi domāt kā dizaineram - izkopt atbildīgu attieksmi pret dzīvniekiem, empātisku pieredzi un pētniecisku pieeju risinājuma izstrādē;

2. Konkursa organizators
Konkursu “Dizaina darbi” organizē Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS, www.triskrasas.lv. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

3. Konkursa dalībnieki
Skolēns vai skolēnu grupa, vecums 7 - 16 gadi. Konkursā var piedalīties, veicot darbu patstāvīgi, vai sadarbībā ar skolotāju vai citu pieaugušo (ģimenes locekli, draugu u.tml.). Ieteicams piesaistīt konsultantus, piemēram, nozares profesionāļus un izmantot citus pieejamus resursus. Katrs dalībnieks konkursā var piedalīties ar vienu vai vairākiem darbiem.

4. Konkursa uzdevums
Konkursa tēma: mājdzīvnieku labturība. Konkursa uzdevums ir radīt ideju un izstrādāt dizaina projektu ar mērķi uzlabot dzīvi mājdzīvniekiem (precīzāk aprakstīts 5.1. punktā) - rūpēties par to drošību, piekļuvi barībai, ūdenim, nepieciešamību pēc kustībām, komunikācijas, aizsargāt no aukstuma, karstuma, ienaidniekiem u.c.. Risinājums ir jātestē - jāpārbauda praktiski.
Konkursa dalībnieks iesniedz projektu digitāli, kas ietver: darba nosaukumu, autoru vārdus, idejas aprakstu un vizualizāciju, darba procesa aprakstu (sīkāk aprakstīts nolikuma 10. punktā “Informācija, kas jāsagatavo pieteikuma iesniegšanai”).

5. Konkursa nosacījumi
Mājdzīvnieku labturības dizaina projekta izstrādē nepieciešams veikt secīgas darbības jeb dizaina procesa posmus:
5.1. Izvēlēties mājdzīvnieku/us (arī mājputni, mājlopi un citas dzīvas radības, kas atrodas savā, kaimiņu u.c. mājsaimniecībā, pieradināti savvaļas dzīvnieki), kuru/us pētīt un sadarboties projekta gaitā;
5.2. Pētīt mājdzīvnieka vajadzības;
5.3. Izstrādāt dizaina ideju konkrētas mājdzīvnieka vajadzības uzlabošanai;
5.4. Izveidot idejas risinājuma prototipu;
5.5. Testēt ieceri darbībā (pārbaudīt funkcionalitāti, vērojot mājdzīvnieka attieksmi un veikt uzlabojumus).
Projekta izstrādes gaitā jādokumentē veiktos dizaina procesa soļus zīmējot, pierakstot, fotografējot un filmējot.

6. Darbu iesniegšana
Darbu iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 20. novembris. Dizaina darbi jāpiesaka, aizpildot pieteikuma veidlapu vietnē www.triskrasas.lv, kur ir norādīts, kāda informācija par konkursa darbu jāiesniedz. Konkursa dalībnieki, aizpildot elektronisko pieteikšanās anketu, uz norādīto e-pastu saņems personalizētu saiti, ko varēs izmantot atkārtotai piekļuvei savam pieteikumam, lai varētu to rediģēt un papildināt līdz pat iesniegšanas brīdim. Neskaidrību gadījumā rakstīt Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

7. Darbu vērtēšanas kritēriji
7.1. Uzlabojuma ideja un funkcionalitāte, atbilstība konkrētā mājdzīvnieka vajadzībām;
7.2. Darba secīga izstrāde (izpēte, idejas izstrāde, testēšana) un apraksts;
7.3. Konkursam iesūtīto materiālu kvalitāte.

8. Darbu vērtēšana
Darbus vērtēs profesionāli dizaineri un konkursa rīkotāji. Žūrija iepazīsies ar visiem iesniegtajiem materiāliem un kopīgās diskusijās noteiks laureātus. Žūrija nevērtēs darbus, kas neatbilst konkursa nosacījumiem.

9. Konkursa rezultāti un laureātu apbalvošana
Konkursa “Dizaina darbi” rezultāti tiks publicēti mājas lapā www.triskrasas.lv un citās publiski pieejamās vietnēs, kā arī nosūtīti uz visu dalībnieku e-pasta adresēm. Laureāti balvā saņems vērtīgu pieredzi, darbojoties profesionālu dizaineru vadībā. Apbalvošana paredzēta 2021. gada nogalē, par to savlaicīgi paziņojot mājaslapā www.triskrasas.lv un informējot dalībniekus. Konkursa darbi var tikt publiskoti nekomerciālām vajadzībām.

10. Informācija, kas jāsagatavo pieteikuma iesniegšanai (anketa jāaizpilda elektroniski www.triskrasas.lv)
10.1. Projekta nosaukums.
10.2. Autors/i (vārds, uzvārds, kontaktinformācija).
10.3. Visi palīgi, konsultanti, ja ir iesaistīti (vārds, uzvārds, kontaktinformācija un iesaiste projektā).
10.4. Idejas apraksts - KAS? KAM? KUR? KĀPĒC? (līdz 150 vārdiem).
KAS? Jāapraksta uzlabojuma nosaukums un darbības princips. Jāapraksta materiāli, kas izmantoti uzlabojuma veikšanā.
KAM? Jānoformulē kam (kādam konkrētam mājdzīvniekam) domāts uzlabojums. Šeit var aprakstīt arī pašu mājdzīvnieku – vārds, raksturs, paradumi u.c.
KUR? Jānoformulē, kur paredzēta projekta īstenošana (ārtelpā/iekštelpā, dārzā, istabā, laukos/pilsētā, būrītī, pie kakla siksnas, pļavā u.tml.)
KĀPĒC? Jāapraksta, kāpēc jūs ķērāties pie projekta konkrēta mājdzīvnieka dzīves uzlabošanai.
10.5. Darba procesa apraksts par paveikto konkrētos posmos:
Izpēte un idejas izvēle (līdz 100 vārdiem);
Prototipa veidošana vai risinājuma izstrāde (līdz 100 vārdiem);
Testēšana (līdz 100 vārdiem);
10.6. Četri attēli ar paskaidrojumiem (viens teikums pie katra attēla). Var būt fotogrāfijas vai zīmējumi.
10.7. Video (ilgums - līdz 2 minūtēm).