Valērija Vizbule - SALIEC DZĪVNIEKUSIdejas pārtapšana reālās detaļāsIdejas pārtapšana reālās detaļās Pirmās no filca tika izgatavotas dzīvnieku galvasPirmās no filca tika izgatavotas dzīvnieku galvas Visas detaļas gatavasVisas detaļas gatavas spēle tiek izspēlēta ar dizaina pulciņa dalībniecēmspēle tiek izspēlēta ar dizaina pulciņa dalībniecēm

Valērija izskaidro spēles noteikumusKAS?

 
Spēli var spēlēt 2- 4 dalībnieki. Spēle veidota no filca dzīvnieku detaļām. Lai to spēlētu, nepieciešams speciāli izgatavots metamais kauliņš ar dzīvnieku ķermeņu daļu zīmējumiem un vieta, kur mest kauliņu. Var spēlēt uz galda vai grīdas.
  Katrs spēlētājs met kauliņu un paņem sava izvēlētā dzīvnieka ķermeņa detaļas, kas norādītas uz kauliņa. Ja šāda detaļa jau ir, tiek izlaists gājiens. Gājiens jāizlaiž arī tad, ja uzmet izsaukuma zīmi. Uzvar spēlētājs, kurš pirmais var salikt savu dzīvnieku ar visām ķermeņa daļām.

KAM?

  Spēli var spēlēt bērni no 4 gadu vecuma, jo uz kauliņa ir uzzīmētas dzīvnieku ķermeņa daļas un nav jāprot lasīt, lai spēlētu. Un var spēlēt visa ģimene. Es varēšu spēlēt arī tikai ar jaunāko māsu.

KUR?

  Var spēlēt telpā. Svarīgi, lai var mest metamo kauliņu.

Ideju izstrāde

  Ideja par dzīvnieku puzli radās uzreiz. Arī pēc tam, kad vēl spēlējām spēli, lai rastos vēl idejas, atgriezos pie pirmā idejas - salikt dzīvniekus no detaļām.

Prototipa veidošana un testēšana

  Visas detaļas tapa no filca auduma. Tas ir mīksts un neirstošs. Viegli piešūt lipekli, ar kura palīdzību ķermeņa daļas var sastiprināt kopā. Sākumā gribēju metamo kauliņu taisīt pati, bet tad izdomāju, ka var paņemt lielu, mīkstu gatavu kauliņu un pielīmēt uzzīmētās dzīvnieku ķermeņa detaļas.
  Testēšanā viss izdevās kā bija plānots. Meitenēm no dizaina pulciņa spēle ļoti patika.


Žūrijas vērtējums


Inga Zotova:

  Spēle ir ļoti atbilstoša maziem bērniem, un tajā tiek radīti ļoti jauki tēli. Tā varētu būt gan attīstoša motorikai, gan arī izklaidējoša. Noteikti spēli, palielinot spēles gabaliņu izmērus, var spēlēt arī bērni, kuri ir jaunāki par 4 gadiem. Šī spēle sniedz iespēju maziem bērniem, kuri nemāk lasīt un pat runāt, iepazīt ķermeņa daļas, kā arī ieraudzīt vienādās detaļas metamajā kauliņā un spēlē.
  Iesniegtais materiāls ir atbilstošs un kvalitatīvs – ir skaidrs viss izgatavošanas process, sākot ar zīmējumiem, beidzot ar pirmparaugiem materiālā. Video papildus var detalizētāk ieraudzīt visas ķermeņa daļas zvēriem.
  Materiālu izvēle ir atbilstoša spēlei un vecuma grupai – viegli salikt un izjaukt, bet filcs rada mājīgu un patīkamu sajūtu, kā arī ir viegli lietojams bez pēcapstrādes.

Toms Mūrnieks:

  Ļoti jauka ideja kā radīt oriģinālus tēlus, ar kuriem varētu būt prieks spēlēties.
  Konkursam iesūtīta ļoti kvalitatīva dokumentācija. Jau pirmie spēles paraudziņi izpildīti labā kvalitātē un ļoti saprotami aprakstīta spēles gaita. Patīkami redzēt, ka tēli no sākuma ir arī skicēti un tad pārnesti īstajā materiālā - tas ir neatņemams dizaina izstrādes procesa posms.
  Izvēlēti atbilstoši materiāli, lipeklis ļaus dzīvnieku atkārtoti izjaukt un salikt, savukārt filca audums ir patīkams pieskārienam. Pozitīvais faktors - iespēja regulāri papildināt spēli ar jauniem tēliem un to detaļām, tādā veidā saglabājot spēli ilgāk aktuālu un izklaidējošu. Laba doma bijusi izmantot metamo kauliņu ar atbilstošiem simboliem, ļaujot spēli spēlēt jau no agra vecuma.

Liene Jākobsone:

  Ļoti simpātiska spēle! Lai gan Valērija to piedāvā bērniem no 4 gadu vecuma, uzskatu, ka to varētu spēlēt jau krietni agrāk - tajā vecumā, kad bērns vēl tikai apgūst ķermeņa daļas un to nosaukumus. Arī izpildījums materiālā to padara piemērotu pavisam maziem bērniem - spēli nevar saplēst vai ar to savainoties.
  Kopumā - spēle ir vienkārša, taču atraktīva!
  Iesūtītais materiāls ir kvalitatīvs un sniedz vispusīgu priekšstatu par projektu.
  Materiālu izvēle ir ļoti veiksmīga. Šādā izpildījumā tā būs izturīga un kalpos ilgu laiku. Arī metamo kauliņu, kam autore izmēģinājusi dažādus variantus, varētu šūt no filca – sanāktu tāds kantains spilventiņš