Ideja radās atceroties uzdevumu zīmuļu statīvu - sunīti, kuru pirms diviem veidoju mācību stundā
Spēles laukuma plaknēs tika izurbti atbilstoši caurumi
Spēles laukums un krāsainās dažādu garumu tapas
Tāds izskatās pilns spēles komplekts
Testējot spēli, izdomāju, ka varētu visas spēles pamatnes skaldnes izmantot spēlēšanai, attiecīgi izdomāt noteikumus un tiem izurbt atbilstošus caurumus. Tā tiktu interesantāk un labāk izmantots materiāls.
KAS?
Spēles komplekts: pamatne ar 2 laukumiem, 36 krāsotas koka tapiņas, krāsu metamais kauliņš. Var spēlēt viens, bet interesantāk,ja ir vairāki spēlētāji, vismaz līdz 4-5 spēlētājiem.
Spēles uzdevums - atrast nepieciešamās krāsas vai garuma tapiņas.
Spēles varianti:
1. Pirmajā spēles laukumā, uzmetot krāsu kauliņu, spēlētājam ir jāizvelk no spēles laukuma vietas atbilstošās krāsas tapiņa. Uzvar tas, kuram izdodas sameklēt visvairāk atbilstošās krāsu tapiņas vai uzdevums – reizē izvilkt divas vienas krāsas tapiņas.
2. Dažādu dziļuma vietu spēles plaknē – reizē velkot 2 tapiņas, izvilkt 2 vienāda garuma tapiņas vai 2 dažāda garuma tapiņas.
KAM?
Spēle domāta visa vecuma cilvēkiem, lai trenētu atmiņu un pirkstus, satverot tapiņas.
KUR?
Spēlēt var tur, kur patīk un var nolikt spēles laukumu.
Ideju izstrāde
Ideja radās, atceroties uzdevumu - zīmuļu statīvu - sunīti, kuru pirms diviem no koka veidoju mācību stundā “Darbs materiālā”. Redzot kokapstrādes darbnīcā esošos materiālus - koka latas un mēbeļu tapiņas - radās ideja, kā šos materiālus var pārvērst par spēli.
Prototipa veidošana un testēšana
Spēles laukums izgatavots no 57x8x8 cm koka latas gabala. Vienā plaknē izurbti 36 1,5 cm dziļi caurumi, otrā pretējā plaknē izurbti 36 caurumi – 18 caurumi 1,5 cm dziļi, 18 caurumi - 4,5 cm dziļi, jo tapiņas jāsaliek citam spēles variantam tā, lai visu tapiņu redzamā daļa virs spēles laukuma ir vienādā garumā.
Mēbeļu tapas – 36 (18 gab. 8x40mm un 18 gab. 8x 70mm), kurām 6 tapas ar sarkanu, 6 ar zilu, 6 ar dzeltenu, 6 ar violetu, 6 ar zaļu un 6 ar oranžu krāsu nokrāsotu galu.
Žūrijas vērtējums
Inga Zotova:
Kvalitatīva atmiņas spēle, kur jāatrod vienādie dažādos veidos. Ir forši redzēt autora variantu šai spēlei un iespēju vienā spēlē iekļaut vairākus risinājumus. Spēle noteikti ir vienkārši uztverama, arī izglītojoša un spēlējama dažādos vecumos.
Fotofiksācijas un video ataino spēles tapšanas gaitu un vizuālo izskatu.
Spēle ir funkcionāla un no atbilstoša materiāla, lai tā kalpotu ilgi, un šī spēle tiešām der visām vecuma grupām. Iespējams, ir vērts spēles pamatnes ārējos izmērus mainīt, lai tie atbilst citām mājas spēlēm – vieglākai uzglabāšanai plauktā. Spēles funkcionālais risinājums, neskatoties uz to, ka nav jauns un neredzēts – ir pasniegts teicami. Šī ir retā spēle, ko tiešām varētu ņemt āra vidē līdzi un izspēlēt.
Toms Mūrnieks:
Asprātīga atmiņas trenēšanas spēle. It īpaši pirmie divi spēlēšanas veidi ļauj katrā spēlēšanas reizē būt citam tapu izkārtojumam. Trešajā spēlēšanas variantā rūdīts spēlētājs varētu jau iemācīties dažādu urbumu dziļumus, un pēc tiem saprast aptuveno tapu garumu. Tapu spraušana pamatnē varētu būt ērtāks atmiņas trenēšanas veids par kartiņu izkārtošanu uz galda, jo neprasa līdzenu pamatni, aizņem maz vietu un ļauj spēli spēlēt dažādās vietās un apstākļos.
Iesūtīta kvalitatīva dokumentācija, kas atspoguļo iedvesmas avotu, spēles izgatavošanas procesu un skaidri parāda gala rezultātu un spēles gaitu.
Izvēlētais spēles princips ļautu spēles pamatnei būt arī izmēros mazākai un kompaktākai, novietojot urbumus tuvāk vienu pie otra. Lai spēle ilgāk saglabātos pilnā komplektācijā un tapas vai metamais kauliņš nepazustu, būtu jāapdomā iespēju šīs atsevišķās detaļas uzglabāt spēles laukumā. Tas pēc sava izmēra ir pietiekami liels, lai tajā varētu ieprojektēt arī uzglabāšanas funkciju. Materiāli izvēlēti atbilstoši spēles vajadzībām un pozitīva bijusi izvēle kā elementus izmantot tapas, tādā veidā samazinot spēlei izgatavojamo nestandarta detaļu apjomu.
Liene Jākobsone:
Vienkārša, viegli uztverama spēle. Ideja ir pārliecinoša, turklāt paredz dažādus spēles veidus, izmantojot vienus un tos pašus spēles elementus.
Ļoti kvalitatīva iesūtītā dokumentācija, jo sevišķi atraktīvais un viegli uztveramais video.
Ļoti piemērota materiālu izvēle - tie ir ekoloģiski, izturīgi un ilgtspējīgi. Veiksmīgi atrisināta funkcionalitāte.