Draudzīgās rociņas


ATPAKAĻ
  • Draudzīgās rociņas 1
    Top manas skices, pirmie izmēģinājumi. Meklēju labākos izmērus.
  • Draudzīgās rociņas 2
    Izmēģinājām, vai der!
  • Draudzīgās rociņas 3
    Tā manas 'Draudzīgās rociņas' izskatās visas kopā.
  • Draudzīgās rociņas 4
    Tā manas 'Draudzīgās rociņas' izskatās visas kopā.

Te viss process kopā. Bija jautri!



Apraksts

Šīs ir “Draudzīgās rociņas”. Galvenais iemesls to tapšanai, ir atvieglot konkrētās tēmas atrašanu mūsu skoliņas bibliotēkā. “Rociņas” padara grāmatu meklēšanu jautrāku, interesantāku un vieglāku.

Pirms “Draudzīgām rociņām”, mūsu grāmatu plauktā nevarēja viegli atrast nevienu noteiktu tēmu. Piemēram pie ilustrācijām stāvēja arī mākslinieku apraksti. Tādēļ es arī izvēlējo taisīt “Draudzīgās rociņas”.

Kad skolotāja mums ierosināja šo projektu, es nevarēju iedomāties nevienu ideju, bet tad klasē ienāca kāda meitene un nevarēja atrast savas vajadzīgās tēmas grāmatu. Un tā arī es izdomāju, ka jāsakārto šī problēma.
Sākumā gribēju taisīt vienkārši zīmītes. Taču tas bija parasti un neinteresanti.
No visām idejām tieši "Rociņas" es izvēlējos taisīt tāpēc ka tās izskatījās vislabāk un interesantāk no visām manām idejām. Un tās ir neparastas, un piesaista uzmanību.

Lūk pienāca laiks darba procesam. Viss sākās ar skicēm. Es izmērīju cik garas un platas mums vajag “Rociņas”. Tad es sarakstīju visus nosaukumus kurus vajadzētu noformēt. Pirmās rociņas es taisīju pati un tad kad pārējie saprata, kā tas ir jādara, viņi palīdzēja man. Tā lūk ir sanākušas manas draudzīgās rociņas.

Autors
Renāte Blūma

Komanda

Iesniedzējs: Asnate Grēve; konsultants: Asnate Grēve (Informēšana, izskaidrošana, konsultēšana par projekta struktūru.)


Žūrijas komentāri

Liene Jākobsone:

Autors pārliecina par dizaina idejas nepieciešamību. Pozitīvi, ka tiek risināts kaut kas, ar ko pats autors saskaras ikdienā, taču tajā pat laikā risinājums var būt aktuāls arī daudziem citiem (citām bibliotēkām).

Iesūtītais materiāls pietiekami daudz atklāj gan par dizaina problēmas identificēšanu, gan par risinājuma meklējumiem, gan arī rasto rezultātu.

Risinājums ir funkcionāls, kā arī estētiski atraktīvs. Pirmajā mirklī tas šķiet ļoti vienkāršs, taču tieši šajā vienkāršībā un sirsnīgumā arī slēpjas šī darba kvalitāte - autors nav mēģinājis sarežģīt situāciju.

Linda Krūmiņa:

Aktuāla problēma mūsdienās, kā orientēties informācijā.

Pārskatāms un labi informējošs vizuālais materiāls.

“Draudzīgās rociņas” ļoti skanīgs nosaukums un aicinošs izpildījums. Tā vien gribas pastiept rociņas un pameklēt kādu grāmatu.


Aldis Blicsons:

Jaunveidotajās bibliotēkās ši problēma tiek risināta jau pie projekta izstrādes, bet noteikti problēma aktuāla jau esošajās, bieži vien, novecojušās bibliotēkās.

Iesūtītie materiāli pietiekami atspoguļo ideju.

Ļoti atjautīgs un skolēniem draudzīgs risinājums. Iespējams, ka vajadzētu ideju attīstīt tālāk, lai novestu produktu līdz ražošanai.